Strzelecka rywalizacja

Reprezentacje słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Oprócz sportowej rywalizacji było to również doskonalenie już nabytych umiejętności.

Przeprowadzone przez Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego XII. Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przebiegły w duchu sportowej, acz zaciętej rywalizacji. Młodzi policjanci rozpoczynający służbę mieli możliwość wymiany doświadczeń z kolegami z kursu instruktorów strzelań policyjnych, a także doskonalenia umiejętności strzeleckich. Rywalizacja pokazała, że poziom wyszkolenia policjantów biorących udział w mistrzostwach w zakresie posługiwania się bronią palną jest na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego mogą być bardzo dobre wyniki uzyskiwane w konkurencjach strzeleckich.

W trakcie zawodów - po sygnale sędziego, każdy z zawodników, w postawie stojącej, oddawał łącznie 16 strzałów ocenianych, 8 - do tarczy pierścieniowej TS-2, następnie wymieniał magazynek i oddawał kolejnych 8 strzałów do tarczy sylwetkowej TS-9 w łącznym czasie trzech minut.
Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego, najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej XII. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja indywidualna
1. miejsce    sierż.szt. Kamil Markowski-Sidoruk     KMP Biała Podlaska