Zmiana policyjnych numerów telefonów

Od kilku miesięcy trwa zmiana numerów do jednostek Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik cyfrowy MSWiA - 47. Jest to wyróżnik dla wszystkich jednostek w kraju, bez względu na lokalizację.

Aktualnie trwa okres przejściowy, w którym obowiązuje dotychczasowa i nowa numeracja. Efektem uruchomienia wyróżnika 47 będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania połączeń dla stacjonarnych telefonów w Policji.
Wyróżnik 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną, a siecią resortową we własnym zakresie - teraz sutacja ta będzie ujednolicona.

Zmiana numeracji na przykładzie numerów telefonicznych Szkoły Policji w Słupsku:

Komórka organizacyjna   aktualny numer   nowy numer
Centrala Szkoły

Dyżurny Szkoły