Aktualności

Policyjna tablica pamięci w „Słupskiej ścieżce historycznej"

Data publikacji 20.06.2022

Pamiątkowa tablica z frontonu głównego budynku dydaktycznego Szkoły Policji poświęcona poległym policjantom znalazła się w publikacji omawiającej miejsca historyczne na terenie Słupska. Publikacja łącznie zawiera ponad 80 miejsc na terenie miasta.

Na jednej ze stron książki zawarta jest informacja o pamiątkowej tablicy, która znajduje się przy głównym wejściu do budynku dydaktycznego, w pobliżu schodów.
Tablica została odsłonięta 6 listopada 1993 roku, Jest poświęcona polskim policjantom poległym i pomordowanym w służbie dla Ojczyzny. Została ona ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Starsi Cechu obecni byli również na uroczystościach.

Pod tablicą w specjalnym wykuszu umieszczona jest urna z ziemią, pobraną z nekropolii Miednoje, gdzie spoczywają polscy policjanci - jeńcy Ostaszkowa pomordowani w Kalininie.
Odsłonięcia dokonał ówczesny Komendant Główny Policji Zenon Smolarek.
Spotkanie promujące książkę odbędzie się w najbliższą środę (22. czerwca) w słupskiej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej. Początek o godzinie 12.00.

Powrót na górę strony