Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga mieszkańcom i policjantom

Data publikacji 21.06.2022

Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa korzystają nie tylko mieszkańcy, ale też policjanci, którzy sprawdzają zgłaszane informacje o zagrożeniach. Ostatnio zajęli się tym również słuchacze słupskiej Szkoły Policji.

W ramach praktyk terenowych przed zakończeniem szkolenia zawodowego podstawowego słuchacze słupskiej Szkoły Policji kontrolowali na terenie Koszalina miejsca, w których może być zagrożone bezpieczeństwo koszalinian oraz ich mienia. Miejsca patrolowane przez policjantów wyznaczono na podstawie zgłoszeń koszalinian, którzy nanosili niezbędne informacje na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Celem przeprowadzonych działań kontrolnych przez dzielnicowych i słuchaczy było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom osiedli oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności.
Policjanci skupiali się między innymi na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy. Mundurowi sprawdzali też okolice koszalińskich sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol.

Powrót na górę strony