Aktualności

Zmagania policyjnych siłaczy

Data publikacji 28.06.2022

Przeciąganie radiowozu, wał przeciwpowodziowy i transport policjanta - to niektóre z konkurencji turnieju strongmanów, które rozegrano w słupskiej Szkole Policji. W zawodach o tytuł najsilniejszego udział wzięło ponad 50 policjantek i policjantów.

Każdy z zawodników musiał przeciągnąć na określoną odległość radiowóz, przejść z wypełnionymi obciążnikami teczkami („spacer dzielnicowego”) a także przenieść ubranego w kamizelkę kuloodporną manekina; było także przerzucanie opon, wyciskanie sztangi znad głowy oraz przenoszenie bokserskich worków treningowych.

W przypadku pań organizatorzy zdecydowali się na przygotowanie wersji „light” każdej z konkurencji. Zawody odbywały się przy gorącym dopingu pozostałych słuchaczy obserwujących wysiłki swoich koleżanek i kolegów.

Ciekawostką jest fakt, że zdobywca drugiego miejsca st.sierż. Przemysław Czerwiński wygrał już w słupskiej Szkole Policji zawody strongmanów w lipcu 2017 roku, gdy rozpoczynał dopiero swoją służbę i przebywał w tym czasie na szkoleniu zawodowym podstawowym.

Klasyfikacja kobiet
1.    miejsce – post. Klaudia Martynowicz, KMP Bydgoszcz
2.    miejsce - post. Tatiana Bilon, KPP Szamotuły
3.    miejsce - post. Amelia Federowicz, KMP Poznań (ex aequo)
3.    miejsce - post. Ewelina Paszki, KPP Wejherowo (ex aequo)

Klasyfikacja mężczyzn
1.    miejsce - sierż. Bartosz Mazur, SP Słupsk
2.    miejsce - st. sierż Przemysław Czerwiński, SPKP Szczecin
3.    miejsce - post. Patryk Kamiński, KPP Tczew

Powrót na górę strony