Aktualności

Kolejni absolwenci Szkoły Policji

Data publikacji 29.06.2022

Kolejna grupa słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury naszej Szkoły. Ponad 80 policjantów weryfikować będzie teraz w terenie zdobytą w Słupsku wiedzę i umiejętności.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur w grudniu ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę.
Do najstarszej polskiej Szkoły Policji trafili policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Gorzowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród słuchaczy panie stanowiły prawie 40 procent absolwentów.

W ostatnim dniu szkolenia słuchacze przystąpili do egzaminu końcowego - zdali wszyscy. Dwoje słuchaczy otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem: post. Bartosz Antkowiak - KMP Wrocław oraz post. Krzysztof Przyszlak - OPP Wrocław. Słuchacze ci jako pierwsi otrzymali świadectwa z rąk zastępcy Komendanta Szkoły podinsp. Aliny Majchrzak.

Na zakończenie Pani Komendant wręczyła również dyplomy i drobne upominki słuchaczom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego:  1. miejsce - post. Klaudia Kręzel, KMP Gdynia; 2. miejsce - post. Patricia Hanc, KPP Ełk; 3. miejsce - Wojciech Józefowicz, OPP Gdańsk.

Powrót na górę strony