Aktualności

Słuchacze w kurortach i miastach Pomorza

Data publikacji 12.07.2022

Ujawnianie przestępców, pomaganie mieszkańcom i działania poszukiwawcze - to tylko część zadań, jakie realizują młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb w miastach Pomorza Środkowego. Dzięki praktykom słuchaczy jednostki mogą wystawić do służby więcej patroli.

Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji spotkać można teraz między innymi w Lęborku, Słupsku, Koszalinie i Sławnie oraz w miejscowościach nadmorskich. Wśród podejmowanych przez młodych policjantów interwencji są między innymi ujawnienia sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach pomorskich miast i kurortów wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy i turyści natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich najbliższym otoczeniu.

Powrót na górę strony