Aktualności

W intencji policyjnego środowiska

Data publikacji 17.07.2022

W intencji policjantów, pracowników Policji ze Szkoły Policji w Słupsku oraz ich rodzin i najbliższych modlił się podczas specjalnej mszy świętej biskup-koadiutor diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Zbigniew Zieliński. Nabożeństwo zostało odprawione w kościele pod wezwaniem św. Jana Kantego przy ulicy Leśnej w Słupsku.

Mszę koncelebrował również kapelan Szkoły Policji ks. Wojciech Filimon. Przedstawiciele Szkoły zadbali również o oprawę muzyczną i liturgiczną nabożeństwa, w którym uczestniczyli członkowie kierownictwa Szkoły Policji wraz z rodzinami, przedstawiciele kadry, pracowników oraz emerytowani policjanci.

W swojej homilii bp Zbigniew Zieliński podkreślił wartość troski o poczucie bezpieczeństwa wszystkich obywateli, które wynika z roty policyjnego ślubowania, ale tak naprawdę tworzone jest przez ludzi którzy pełnią tę niełatwą policyjną służbę - to od ich postawy i dobroci zależy to jak czują się inni mieszkańcy.

- To trudna, ale niezbędna służba społeczeństwu. W chwilach szczególnie trudnych stajecie się pośrednikami czynnej solidarności całej wspólnoty. Ogrom zadań wymaga ofiarnego zaangażowani w służbę. Poczucie odpowiedzialności i niewyczerpana cierpliwość oraz akceptacja wobec wszystkich to wymagania, przed którymi musicie stawać w każdej chwili waszej służby - mówił w swojej homilii ksiądz biskup.

Film Msza św. w intencji środowiska policyjnego

Pobierz plik Msza św. w intencji środowiska policyjnego (format mp4 - rozmiar 20.59 MB)

Powrót na górę strony