Aktualności

Obchody Święta Policji

Data publikacji 19.07.2022

Z udziałem przedstawicieli rządu, samorządowców, dowódców jednostek garnizonu słupskiego oraz przedstawicieli innych formacji mundurowych, urzędów i organizacji odbyły się obchody Święta Policji w słupskiej Szkole Policji. W trakcie obchodów wręczono medale i awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.

Święto Policji obchodzone jest na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy powołującej do życia Policję Państwową - miało to miejsce 24 lipca 1919 roku. Rocznicowe obchody są corocznie okazją do uhonorowania szczególnie zasłużonych policjantów i pracowników Policji. Również podczas tegorocznych obchodów, które odbyły się na głównym placu apelowym Szkoły, wręczono medale, odznaki i awanse.
W obchodach udział wziął między innymi biskup pomocniczy diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. dr Krzysztof Zadarko i wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk. List od Komendanta Głównego Policji odczytała insp. Dorota Przypolska - zastępca Dyrektora Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP.

Film Migawki filmowe z obchodów Święta Policji

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, medalem  złotym „Za długoletnią służbę” odznaczony został podkom. Arkadiusz Milewski, a medalem srebrnym „Za długoletnią służbę” - podinsp. Anna Niezabitowska, podinsp. Justyna Zapadka, asp.szt. Andrzej Dziąbkowski oraz  asp.szt. Jakub Sawicki.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał srebrną odznakę „Zasłużony policjant” podinsp. Henrykowi Dudzińskiemu, a brązową odznakę „Zasłużony Policjant” - mł.asp. Dariuszowi Drzewieckiemu.

Kolejną decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, srebrnym medalem „Za zasługi dla Policji” uhonorowany został Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie płk SG Piotr Boćko.

Rozkazami personalnymi Komendanta Głównego Policji, na wyższe stopnie w korpusie oficerów starszych mianowani zostali Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Słupsku: na stopień inspektora Policji - mł.insp. Maciej Marciniak natomiast na stopień młodszego inspektora Policji - podinsp. Alina Majchrzak.
 

W trakcie dalszych uroczystości wręczono również, awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Całość zakończył występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcją kapelmistrza podinsp. Adama Witiwa. Relację z koncertu połączonego z musztrą paradną zaprezentujemy wkrótce.

 

Powrót na górę strony