Aktualności

O bezpieczeństwie podczas piknikowych zabaw

Data publikacji 22.08.2022

Jak bezpiecznie spędzać wakacje i jak samemu troszczyć się o bezpieczeństwo własne i innych - o tym między innymi mówili wykładowcy Szkoły Policji podczas pikniku w Węgorzewie Koszalińskim.

Działania policjantów miały miejsce podczas Węgorzewskich Spotkań Historycznych. Uczestnicy pikniku mogli między innymi sprawdzić własne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w tym prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej, który przy zatrzymaniu krążenia mogą uratować ludzkie życie.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się narko- i alkogoole czyli specjalne okulary po założeniu których osoba widzi otaczającą rzeczywistość w sposób podobny do widzenia osobo po zażyciu narkotyków lub spożyciu alkoholu.

Kolejną z atrakcji było wyposażenie policjanta pododdziału zwartego, który przymierzyć mógł każdy chętny. W trakcie korzystania ze wszystkich atrakcji wykładowcy Szkoły Policji rozmawiali także z uczestnikami pikniku na temat różnych aspektów bezpieczeństwa podczas wakacji od poruszania się po drogach, poprzez bezpieczeństwo nad wodą i reagowanie dzieci na zaczepki i propozycje od osób nieznajomych.

Powrót na górę strony