Aktualności

Zmagania pod siatką

Data publikacji 26.08.2022

Reprezentacje wszystkich kompanii oraz policjantów wyjeżdżających na misję zagraniczną rywalizowały w piłce siatkowej o puchar Komendanta Szkoły. Ze względu na liczbę uczestników eliminacje odbywały się przez dwa dni.

Główny cel sportowych zmagań to popularyzacja piłki siatkowej wśród słuchaczy, integracja, podnoszenie sprawności fizycznej oraz odpoczynek po ciężkim dniu nauki. W rozgrywkach uczestniczyło kilkanaście reprezentacji.

Poziom zawodów był wyjątkowo wysoki ze względu na udział kilku słuchaczy, którzy przed wstąpieniem do Policji grali w zespołach siatkarskich I-szej i II-ej ligi. Sędzią wszystkich pojedynków był Jakub Wolny, wicemistrz Polski juniorów w siatkówce.
Stawką turnieju był Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Główne trofeum wręczyła zwycięzcom, obecna na zakończeniu rozgrywek, Zastępca Komendanta Szkoły podinsp. Alina Majchrzak. Wyniki rywalizacji finałowej przedstawiamy poniżej.

 • 1. miejsce: Kompania IX
  Marta Sikora, Mateusz Bulera, Jacek Suszek
 • 2. miejsce: Kompania II
  Katarzyna Klein, Klaudia Kubiczek, Patryk Praca, Michał Preczewski, Miłosz Rygielski, Dawid Winiecki
 • 3. miejsce: Kompania X, zespół nr 2
  Dominika Reczek, Patryk Konczarek, Mariusz Mruk, Kamil Przybyłowicz, Kacper Skarbek, Adrian Szechi
   
 • Najlepsza zawodniczka - Dominika Reczek
 • Najlepszy zawodnik - Patryk Praca

Zawody przygotowali i przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych asp. Piotr Wąsik i mł.asp. Michał Kostuch. Obsługę techniczną zapewnił sierż.szt. Paweł Szula z Wydziału Teleinformatyki.

Powrót na górę strony