Aktualności

Tajniki policyjnej służby

Data publikacji 29.08.2022

Teoria połączona z praktyką - w ten sposób słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego poznają funkcjonowanie poszczególnych komórek w jednostce terenowej Policji. Krótkie wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku są doskonałym uzupełnieniem zajęć. W ich trakcie słuchacze poznają tajniki policyjnej pracy.

Podczas wizyt słuchacze goszczą między innymi na stanowisku dyspozycyjnym pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Poznają pracę, jaką wykonuje Profos, a także mają możliwość obejrzenia pomieszczeń, w których umieszczane są osoby zatrzymane. Profos wyjaśnia także słuchaczom, jak wygląda cała procedura postępowania z osobą: od momentu jej zatrzymania do chwili umieszczenia na „dołku”, czyli w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych - PdOZ.

Młodzi policjanci dowiadują się również, jak wygląda postępowanie z osobami nietrzeźwymi i umieszczaniem ich w PdOZ. Inaczej przedstawia się bowiem algorytm postępowania w jednostkach, na terenie działania których znajduje się Izba Wytrzeźwień, a inaczej tam, gdzie alternatywą wobec PdOZ jest oddział szpitalny.

Powrót na górę strony