Aktualności

Podzielili się sobą

Data publikacji 30.08.2022

Kolejna grupa policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oddała honorowo krew w słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W okresie wakacji ten życiodajny płyn jest szczególnie cenny.

Wśród donatorów było wiele osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu. Było to dla nich wielkie przeżycie, ale zgodnie twierdzą, że robią to z potrzeby serca i zgodnie z policyjnym hasłem „Pomagamy i chronimy”.
To już kolejna taka zbiorowa akcja w tym roku. Od stycznia członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji a także pozostałe, niezrzeszone osoby, samodzielnie odwiedzają stację krwiodawstwa, by honorowo oddać krew.
Łącznie ostatnie donacje przyniosły 11,7  litra krwi. Policjanci przekazali także otrzymane czekolady na rzecz wychowanków jednego z rodzinnych domów dziecka w Słupsku.

Powrót na górę strony