Aktualności

Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu pod Berlinem zakończyli wizytę w słupskiej Szkole Policji. Wymiana słuchaczy pomiędzy szkołami w Słupsku i Oranienburgu to część trwającej ponad 20 lat współpracy bilateralnej.

Niemieccy studenci, podobnie jak ich polscy koledzy rozpoczynają dopiero swoją policyjną karierę. W ramach wymian pomiędzy szkołami słuchacze zapoznają się z systemem kształcenia oraz uczestniczą w zajęciach praktycznych między innymi z taktyki interwencji oraz strzelania.

Studencka wymiana jest tylko częścią podpisywanej co dwa lata międzynarodowej umowy o współpracy. W jej ramach odbywa się także wymiana wykładowców, których wspierają policjanci z jednostek terenowych. Głównym celem jest zapoznanie z bieżącą specyfiką policyjnej służby w sąsiednim państwie. Jest to szczególnie przydatne podczas międzynarodowych patroli policyjnych, które wspólnie pełnią policjanci polscy i niemieccy w regionie przygranicznym.

Powrót na górę strony