Aktualności

Ze Szkoły Policji do miast Pomorza Środkowego

Data publikacji 05.09.2022

Większą niż zazwyczaj liczbę policyjnych patroli spotkać można od poniedziałku (5.IX.) na ulicach miast Pomorza Środkowego. Słuchacze słupskiej Szkoły Policji rozpoczęli kolejną turę praktyk. Młodych policjantów spotkać można między innymi w Koszalinie, Słupsku, Lęborku i Sławnie.

Dla młodych policjantów pierwsze służby w terenie, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów. Dzięki takim praktykom po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni.
Ujawnianie przestępców, pomaganie mieszkańcom i działania poszukiwawcze - to tylko część zadań, jakie realizować będą słuchacze.  Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach pomorskich miast i kurortów wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich najbliższym otoczeniu.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby.
Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.
Jednym z zadań patroli jest także reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy żebractwo.

Łącznie w rozpoczynającej się serii praktyk swoje pierwsze służby pełnić będzie łącznie 300 policjantów. Słuchacze słupskiej Szkoły Policji zakończą swoje praktyki pod koniec września.

Powrót na górę strony