Aktualności

Europejski sukces policjanta

Data publikacji 06.09.2022

Tytuł Mistrza Europy w brazylijskim ju-jitsu, w niebieskich pasach, wywalczył policjant ze Szkoły Policji w Słupsku. Silnie obsadzone zawody odbyły się podczas minionego weekendu w Luksemburgu.

Zawody odbyły się w luksemburskim mieście Frisange. Na ośmiu matach kilkuset zawodników rywalizowało o miano najlepszego zawodnika brazylijskiego ju-jitsu, zarówno w formule w kimonach (Gi) jak i bez kimon (No-Gi).
Zawody miały prestiżowy charakter między innymi ze względu na poziom uczestniczących w walkach zawodników, ale także ze względu na organizatora - The North American Grappling Association, organizację, która przyznaje liczące się w świecie sportu pasy mistrzowskie.

St.sierż. Bartosz Mazur ze Szkoły Policji w Słupsku wystartował podczas luksemburskich mistrzostw w barwach klubu „Serpentes” Słupsk. W kategorii niebieskich pasów, w kimonach, w wadze ciężkiej nasz policjant wywalczył tytuł Mistrza Europy pokonując w walce finałowej Robina Schwaba z niemieckiego klubu „Green Grappler” Wilhelmshaven.

Sukces policjanta jest tym większy, że oprócz tytułu mistrzowskiego wywalczył on również 4. miejsce w kategorii „open” brazylijskiego ju-jitsu bez kimon. W tej kategorii pokonał on utytułowanych zawodników z Maroka, Danii i Albanii a dopiero w walce o 3. miejsce musiał uznać wyższość Alvaro Emanuela Silvy z Zielonego Przylądka.

Na co dzień st.sierż. Bartosz Mazur pełni służbę jako asystent Wydziału Organizacji i Dowodzenia. W tej chwili, w czasie wolnym od służby, policjant przygotowywać się będzie do mistrzostw BJJ, które pod koniec września rozegrane zostaną w Luboniu.

Powrót na górę strony