Aktualności

Kolejni ratownicy zdobywają uprawnienia

Data publikacji 07.09.2022

Kolejna grupa funkcjonariuszy zdobywa uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tej chwili w słupskiej Szkole Policji kształci się na tego rodzaju kursie specjalistycznym kilkunastu policjantów.

Na zajęciach umiejętności doskonalą policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym przechodzi między innymi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

W polskiej Policji jest w tej chwili około 5 tysięcy policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji jest w tej chwili ponad 50 policjantów i pracowników Policji z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W grupie tej jest też kilkoro osób z kwalifikacjami ratownika medycznego.

Powrót na górę strony