Aktualności

Doskonalenie instruktorów strzelań

Data publikacji 09.09.2022

Aby dobrze kształcić nowych policjantów, sami też nieustannie podnoszą swoje umiejętności. Grupa instruktorów strzelań policyjnych zakończyła zajęcia doskonalące na kursie specjalistycznym.

Do Szkoły Policji w Słupsku przyjechało kilkunastu instruktorów strzelań z kilkunastu jednostek terenowych. W kursie tego rodzaju instruktorzy muszą uczestniczyć co najmniej raz na trzy lata. W trakcie zajęć uczestnicy doskonalili swoje indywidualne umiejętności strzeleckie oraz elementy metodyki szkolenia i praktyczne aspekty prowadzenia zajęć strzeleckich z policjantami.

Każdy uczestnik prowadził na osi strzeleckiej szereg strzelań, wśród których były strzelania przygotowawcze, statyczne, szybkie, dynamiczne i sytuacyjne. W trakcie zajęć wykorzystano większość rodzajów jednostek broni znajdującej się na wyposażeniu polskiej Policji: broń krótka, pistolet maszynowy, strzelba gładkolufowa i karabin automatyczny.

Kursy tego rodzaju, oprócz doskonalenia umiejętności instruktorskich, są także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy instruktorami, którzy prowadzą na co dzień  szkolenia strzeleckie oraz treningi, w tym między innymi treningi bezstrzałowe.

Powrót na górę strony