Aktualności

Puchar Komendanta dla najlepszego judoki

Data publikacji 12.09.2022

Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku dla najlepszego zawodnika XX. Międzynarodowego Turnieju Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego, który rozgrywany był na słupskich obiektach sportowych przy ulicy Madalińskiego, trafił w tym roku do Gdyni.

Od kilku lat Komendant Szkoły jest fundatorem Pucharu podczas zawodów judo, które corocznie odbywają się w Słupsku pod koniec lata. Zawody organizuje Towarzystwo Sportowe Judo Słupsk, którego prezesem i jednocześnie trenerem jest emerytowany wykładowca Szkoły podinsp. w st.spocz. Lidiusz Kazior. W tym roku zawodach startowało ogółem 232 zawodników i zawodniczek z 21 klubów Polski i Niemiec. Pojedynki rozegrane zostały w 46 kategoriach wagowych na pięciu matach.

Warto również dodać, że TS Judo Słupsk jest spadkobiercą tradycji Gwardyjskiego Klubu Sportowego Gryf, który kilkadziesiąt lat temu funkcjonował w słupskiej Szkole Policji.  W klubie tym trenowała również brązowa medalistka olimpijska (Seul 1988) w judo Bogusława Olechnowicz, która później już jako policjantka była wykładowcą Szkoły Policji.

W tym roku Puchar Komendanta Szkoły Policji dla najlepszego zawodnika Turnieju wywalczył Jakub Gleński  z klubu „Wataha” Gdynia.

Powrót na górę strony