Aktualności

Międzynarodowe ćwiczenia

Data publikacji 13.09.2022

Ćwiczenia doskonalące prowadzą w słupskiej Szkole Policji marynarze USNavy z bazy w Redzikowie. Polsko-amerykańska wymiana doświadczeń odbywa się w ramach umowy podpisanej pomiędzy Komendantami obu jednostek.

Podczas pierwszej serii zajęć amerykańscy marynarze doskonalili podstawy bezpiecznego posługiwania się bronią palną krótką, postawy strzeleckie, poruszanie się z bronią oraz  bezpieczne wejście do pomieszczeń, zarówno w dwójkach jak i w zespołach. W trakcie zajęć omówiono również zadania każdego z członków zespołu realizacyjnego.
Zajęcia prowadzi grupa instruktorów w skład której wchodzi wykładowca taktyki interwencji ze Szkoły Policji w Słupsku, instruktor Centralnego Biura Śledczego Policji oraz emerytowany operator wojsk specjalnych.

To kolejne z polsko-amerykańskich przedsięwzięć jakie realizują wspólnie, na mocy podpisanego porozumienia, Szkoła Policji w Słupsku i Baza Amerykańska w Redzikowie. Wymiernym efektem tej współpracy są właśnie takie ćwiczenia doskonalące w zakresie działań interwencyjnych, posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i prowadzeniem ognia z broni osobistej.

Powrót na górę strony