Aktualności

Policjanci w miastach Pomorza

Data publikacji 15.09.2022

Młodzi policjanci, słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, kontynuują kolejny tydzień praktyk terenowych. Zdobyta do tej pory wiedza i umiejętności mogą być teraz weryfikowane podczas przeprowadzanych interwencji w trakcie normalnej służby w miastach Pomorza.

Praktyki zawodowe w jednostkach terenowych Policji są podsumowaniem kilkumiesięcznego, intensywnego procesu szkolenia. Młodzi policjanci, którzy kilka miesięcy temu rozpoczęli służbę w mundurze dysponują już umiejętnościami z zakresu taktyki i technik interwencji, znają przepisy prawne i potrafią posługiwać się środkami przymusu bezpośredniego, w tym również bronią palną.

W warunkach terenowych słuchacze wykonują czynności służbowe pod nadzorem doświadczonych policjantów. Organizacja praktyk na terenie danej jednostki pozawala na wystawienie do służby większej ilości patroli. Gdyż każdy „etatowy” policjant komisariatu, jest dowódcą patrolu złożonego ze słuchaczy.

Praktyki terenowe to służba prewencyjna na tak zwanej „pierwszej linii”, czyli głównie w patrolach pieszych. Słuchaczy można spotkać między innymi w Koszalinie, Sławnie, Słupsku  i Lęborku oraz na terenie powiatów wokół tych miast. Trwająca obecnie tura praktyk potrwa do końca września.

 

Powrót na górę strony