Aktualności

Powitanie i pożegnanie

Data publikacji 16.09.2022

Plakietkę - wyróżnik jednostki, noszoną na rękawie umundurowania, otrzymała kolejna policjantka, która dołączyła do kadry słupskiej Szkoły Policji. W ostatnim czasie na zaopatrzenie emerytalne odszedł też jeden z wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych.

Krótkie spotkanie powitalne odbyło się w gabinecie Komendanta, który oficjalnie przywitał nową policjantkę w gronie kardy i życzył jej wielu sukcesów w służbie i w życiu prywatnym. Insp. Piotr Cekała wręczył mł.asp. Małgorzacie Wójcik plakietkę - wyróżnik Szkoły Policji, która noszona są na lewym rękawie policyjnego umundurowania. W gronie kadry przywitali ją oficjalnie również Zastępcy Komendanta podinsp. Alina Majchrzak i insp. Maciej Marciniak.

Mł.asp. Małgorzata Wójcik służbę w Policji rozpoczęła w listopadzie 2011 roku jako kursant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w  Kozienicach. W ostatnim czasie zajmowała stanowisko referenta Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego I-go Komisariatu Policji I w Radomiu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W Szkole Policji od 15 września pełni służbę na stanowisku na stanowisko młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej.

 

 


W ostatnim czasie na zaopatrzenie emerytalne przeszedł natomiast starszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych nadkom. Damian Bartnicki. Swoją służbę rozpoczął on jako kursant Plutonu Prewencji w bydgoskim Oddziale Prewencji Policji. Rok później związał się już na stałe ze Szkołą Policji w Słupsku, w której rozpoczął służbę na stanowisku aplikanta ówczesnego Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

Nadkom. Damian Bartnicki na co dzień uczył młodych policjantów, rozpoczynających dopiero służbę, elementów sztuk walki, które mogą być wykorzystane podczas interwencji do obezwładnienia osób agresywnych i niebezpiecznych.
Po godzinach służby, w ramach nie istniejącego już dziś Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego, prowadził klub brazylijskiego jiu-jitsu SPTS „Serpentes”. Klub ten nasz Kolega prowadzi do dnia dzisiejszego.

Nadkom. Damian Bartnicki jest także dwukrotnym Mistrzem Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu i trzykrotnym Mistrzem Polski w Zapasach. W 2014 roku otrzymał czarny mistrzowski pas rąk brazylijskiego guru jiu-jitsu Joe Moreiry. W tej chwili w całej polskiej formacji policyjnej jest tylko kilku policjantów posiadających tak wysokie umiejętności w tej dyscyplinie sportu.

Powrót na górę strony