Aktualności

O motocyklach po niemiecku i po polsku

Data publikacji 19.09.2022

W międzynarodowych warsztatach dotyczących kontroli pojazdów jednośladowych w ruchu drogowym uczestniczyli policjanci słupskiej Szkoły Policji oraz Komendy Miejskiej. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Policji w Oranienburgu pod Berlinem uczestniczyli przedstawiciele policji ze wszystkich landów Niemiec.

W trakcie zajęć omawiana była między innymi tematyka dotycząca kontroli drogowej pojazdów jednośladowych pod kątem ujawniania niedozwolonych ingerencji na przykład w układ wydechowy czy oświetlenie. Omawiano także szczegóły kontroli technicznej tego typu pojazdów. Istotnym aspektem zajęć była możliwość zapoznania się z profesjonalnymi urządzeniami do badania jakości spalin i głośności pojazdów oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami zajęć.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentował podinsp. Krzysztof Plumbaum a Komendę Miejską Policji - nadkom. Janusz Dwulit, zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego

Warsztaty połączone były ze spotkaniami z przedstawicielami firm produkujących atestowane części motocyklowe. Podczas zajęć polscy policjanci zapoznawali się ze szczegółami konstrukcji pojazdów, ich zabezpieczeniami oraz niezbędnym, spełniającym właściwe normy wyposażeniem dla kierowców.

Uzupełnieniem prowadzonych zajęć były działania w terenie - kontrole drogowe pojazdów jednośladowych na ulicach Berlina. W trakcie jednej z takich kontroli ujawniono samodzielnie zbudowany ciężki motocykl, który pomimo profesjonalnego wyglądu całej konstrukcji nie posiadał żadnych atestów ani badań dopuszczających go do ruchu.

Powrót na górę strony