Aktualności

Nowi adepci policyjnego rzemiosła

Data publikacji 15.03.2023

Nowo przyjęci w ostatnich dniach do służby policjanci rozpoczęli szkolenie zawodowe podstawowe w słupskiej Szkole Policji. Przez prawie siedem miesięcy młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby. Środa (15.III.) jest pierwszym pełnym dniem zajęć dydaktycznych.

Młodzi policjanci, kierowani na szkolenie zawodowe podstawowe to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W zainaugurowanej edycji szkolenia uczestniczą funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do Słupska skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Bydgoszczy, Gdańsku, Radomiu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród rozpoczynających szkolenie panie stanowią 31 procent składu osobowego.

Na szkoleniu słuchacze przebywać będą do 6 października. Przed nimi okres intensywnej nauki (1147 godzin dydaktycznych), w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Powrót na górę strony