Aktualności

Rywalizacja służb kryminalnych

Data publikacji 18.03.2023

Reprezentanci policjantów pionu kryminalnego ze wszystkich komend garnizonu pomorskiego rywalizowali w słupskiej Szkole Policji o miano najlepszych. Zwycięzcy reprezentować będą Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku podczas finału ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2023”.

Przez dwa dni reprezentacje poszczególnych komend pomorskiej Policji rywalizowały w konkurencjach praktycznych i teoretycznych.
Pierwszym z zadań było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań. Testy ze znajomości wybranych przepisów rozwiązywali policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjni, sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą oraz  technicy kryminalistyki.

W ramach części praktycznej policjanci musieli zaprezentować wybrane umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji przy zatrzymywaniu niebezpiecznego przestępcy oraz znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Oddzielnym sprawdzianem była też rywalizacja na strzelnicy, podczas której każdy policjant oddawał określoną liczbę strzałów, z kilku postaw strzeleckich, po wcześniejszym pokonaniu krótkiego toru przeszkód.

W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce i przywilej reprezentowania pomorskiej Policji podczas ogólnopolskiego finału konkursu przypadł policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Zwycięzcy rywalizować będą z reprezentacjami pozostałych garnizonów od 20 do 22 czerwca w pilskiej Szkole Policji.

Powrót na górę strony