Aktualności

Mistrzostwa słuchaczy w strzelaniu

Data publikacji 21.03.2023

Reprezentacje słuchaczy z poszczególnych kompanii wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Była to już XV. edycja tej rywalizacji, którą przygotowali wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

W pierwszej części konkurencji, jeszcze przed sygnałem sędziego, każdy z zawodników ładował po 7 sztuk amunicji do każdego z dwóch magazynków. Po gwizdku sędziego, który rozpoczynał konkurencję, zawodnicy oddawali 14 strzałów do tarczy TS-2 a następnie, po doładowaniu magazynka, kolejne 7 ocenianych strzałów do umieszczonej obok tarczy TS-9.
Całość konkurencji trwała 2 minuty. Strzały oddawane były w postawie stojącej z pistoletu P-83 i amunicją 9x18 Makarov.

Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego kom. Beatę Kołodyńską, najlepszych sześć wyników w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej XV. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawia się następująco:

Klasyfikacja generalna

1. miejsce   post. Krzysztof Sowa,   KPP Stargard
2. miejsce   post. Agnieszka Kręcicka   KMP Bydgoszcz
3. miejsce   post. Patryk Filbrandt   KMP Grudziądz
4. miejsce   post. Łukasz Puszko   KPP Trzebnica
5. miejsce   post. Mateusz Górski   KPP Pruszcz Gdański
6. miejsce   post. Dawid Mrozowski   KMP Wałbrzych

Klasyfikacja drużynowa

1. miejsce -  Kompania IV
2. miejsce -  Kompania I
3. miejsce -  Kompania III
4. miejsce -  Kompania V
5. miejsce -  Kompania II
6. miejsce -  Kompania VII
Powrót na górę strony