Aktualności

Pierwsze służby w terenie

Data publikacji 24.03.2023

Ujawnianie sprawców wykroczeń oraz udział w ogólnopolskiej akcji NURD, czyli „Nie chronieni uczestnicy ruchu drogowego” - to tylko część zadań, jakie realizują młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb w miastach Pomorza Środkowego. Dzięki praktykom słuchaczy jednostki mogą wystawić do służby więcej patroli.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach miast wpływa prewencyjnie na potencjalnych sprawców różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Warto również dodać, że służby pełnione przez słuchaczy nie ograniczają się tylko do ulicznych patroli. Również podczas przejazdu pociągami do Sławna i Koszalina oraz na dworcach kolejowych młodzi policjanci pełnią już swoje zadania w ramach praktyk.

Dla słuchaczy, którzy wkrótce opuszczą mury słupskiej Szkoły Policji, pierwsze służby w terenie, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów.
Dzięki takim praktykom po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Organizacja służb w miastach daje szerokie spektrum doświadczeń, związane z różnorodnością podejmowanych interwencji.

Powrót na górę strony