Aktualności

Polsko-niemieckie spotkanie robocze

Data publikacji 28.03.2023

Zakres dalszej współpracy i tematyka wspólnych, planowanych warsztatów z udziałem kadry i słuchaczy obu szkół - to główny temat rozmów przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu, którzy gościli z dwudniową wizytą roboczą w słupskiej Szkole Policji.

W trakcie rozmów omawiane były propozycje wspólnych polsko-niemieckich warsztatów, które realizowane będą zarówno w Słupsku jak i Oranienburgu z udziałem kadry obu jednostek. Tematyka tych warsztatów dotyczyć będzie między innymi taktyki i technik interwencji oraz ruchu drogowego z dodatkowym uwzględnieniem pojazdów jednośladowych.
Innym z punktów współpracy będą wizyty słuchaczy słupskiej Szkoły w Oranienburgu i niemieckich studentów w Słupsku.

Polsko-niemieckie spotkanie robocze poprzedza planowane na jesień parafowanie porozumienia o dalszej współpracy między szkołami w Oranienburgu i Słupsku. Porozumienia takie podpisywane są co dwa lata. Po raz pierwszy umowa taka została podpisana 1995 roku.

Współpraca szkół obejmuje nie tylko szkoleniowe aspekty. Przedstawiciele obu jednostek wezmą udział w jesiennych Biegach Przełajowych w Oranienburgu i listopadowym Biegu Niepodległości w Słupsku. W ramach integracji policjantów planowane jest także spotkanie policyjnych motocyklistów ze Słupska i Oranienburga.

Powrót na górę strony