Aktualności

Symboliczny gwóźdź Szkoły Policji

Data publikacji 21.04.2023

Komendanci Szkoły Policji i Komendy Miejskiej wbili symboliczne gwoździe na nowym sztandarze, który dziś otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. W ramach tej szkoły funkcjonuje również Policyjne Liceum Ogólnokształcące.

Uroczystość wręczenia sztandaru odbyła się na placu przed szkołą. Obecni byli na niej wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście. Ceremonię uświetniła też Ustecka Orkiestra Dęta.
Nadanie sztandaru odbyło się z pełnym ceremoniałem. Honor wbicia symbolicznych gwoździ na drzewcu przypadł między innymi Komendantowi Szkoły Policji insp. Piotrowi Cekale oraz Komendantowi Miejskiemu Policji w Słupsku podinsp. Mariuszowi Mejerowi.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach ZSI, na mocy podpisanego porozumienia, systematycznie goszczą w słupskiej Szkole Policji poznając wybrane zagadnienia związane z policyjną służbą a także kształceniem młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w policyjnej formacji. Opiekunem uczniów klas policyjnych tej szkoły jest emerytowany wykładowca Szkoły Policji podinsp. w st. spocz. Arkadiusz Herman.

Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuj dodate siedem dodatkowych punktów.

Powrót na górę strony