Aktualności

Interwencja studentów i policjantów

Data publikacji 22.04.2023

Proces kształcenia nowych policyjnych kadr oraz wybrane aspekty szkolenia zawodowego podstawowego poznawali w Szkole Policji studenci Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Wizyty studentów odbywają się w ramach porozumienia podpisanego przez Rektora Akademii Pomorskiej i Komendanta Szkoły Policji. Tym razem w Szkole gościli studenci III. roku na kierunku Bezpieczeństwo narodowe o ścieżce kształcenia Bezpieczeństwo i porządek publiczny.

W trakcie ostatniej wizyty studenci mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach poświęconych interwencjom policyjnym wspólnie ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego. Studenci wcielili się w rolę osób zgłaszających prośbę o interwencję a także w rolę osób zakłócających ciszę nocną.
Dzięki takiemu połączeniu można było w znacznym stopniu urealnić prowadzoną symulację. Policjanci podjęli interwencję wobec nieznanych osób, a studenci mogli krok po kroku prześledzić wszystkie elementy przeprowadzanej interwencji.

Powrót na górę strony