Aktualności

Pomoc nie tylko na służbie

Data publikacji 26.04.2023

Widząc zdarzenie drogowe natychmiast pospieszył z pomocą. Post. Jakub Olejnik pokazał, że bycie policjantem nie ogranicza się jedynie do godzin pełnionej służby.

Wracając w czasie wolnym od służby ze spaceru po mieście policjant zauważył trójkę dziewcząt, które jadąc na rolkach aleją Wojska Polskiego zamierzały przedostać się na przeciwległy chodnik. Po dojechaniu do przejścia, upewniły się, czy nie nadjeżdża żaden pojazd a następnie weszły na pasy. Nagle od strony ronda Solidarności nadjechał samochód osobowy, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Jedna z dziewczynek została potrącona.

Widząc to zdarzenie post. Jakub Olejnik podbiegł do dziecka, aby sprawdzić stan zdrowia, czy nie odniosło obrażeń. W ramach wykonywanych czynności pierwszej pomocy upewnił się, że dziewczyna nie odniosła widocznych urazów mechanicznych. Po wstępnym badaniu urazowym policjant zadzwonił na numer alarmowy 112 i poprosił o skierowanie na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego oraz patrolu policji.
Po przyjeździe karetki dziewczynka wraz z matką - która w między czasie dotarła na miejsce zdarzenia - pojechała na szpitalny oddział ratunkowy w celu dalszej diagnostyki. Policjant pozostał jeszcze na miejscu zdarzenia i po przekazaniu niezbędnych informacji patrolowi policji, wrócił do swojego miejsca zakwaterowania.

Post. Jakub Olejnik w słupskiej Szkole Policji przebywa na szkoleniu zawodowym podstawowym, które obowiązkowo przechodzi każdy nowo wstępujący do służby policjant. Jego jednostką macierzystą jest Komenda Miejska Policji w Łodzi, ogniwo patrolowo-interwencyjne.
To już kolejny w ostatnim czasie przykład realizacji naszego policyjnego hasła „Pomagamy i chronimy”.

Powrót na górę strony