Aktualności

Kolejni policjanci z uprawnieniami KPP

Data publikacji 28.04.2023

Kolejna grupa policjantów z jednostek terenowych w kraju zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji zakończyła się druga w tym roku edycja tego specjalistycznego kursu.

Na dwutygodniowych zajęciach umiejętności zdobyli policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym zaliczył między innymi szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

Uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, po przeprowadzonym egzaminie teoretycznym i praktycznym, uzyskali policjanci reprezentujący Komendy Wojewódzkie Policji w Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Szczecinie i Wrocławiu. W kursie uczestniczyli też przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Policji KGP oraz Szkoły Policji w Słupsku. W polskiej Policji jest w tej chwili ponad 5 tysięcy policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Powrót na górę strony