Aktualności

Po szkoleniu czas do służby

Kolejna grupa absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury policyjnych szkół. Ze Szkoły Policji w Słupsku „w teren” trafiło 320 funkcjonariuszy. Nowi policjanci weryfikować będą teraz w terenie zdobywaną przez prawie siedem miesięcy wiedzę i umiejętności.

Rozpoczynający prawdziwą służbę policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur na początku października ubiegłego roku i po kilku dniach, 13 października, trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę. Do słupskiej Szkoły Policji trafili policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gorzowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród absolwentów panie stanowiły - w zależności od kompanii - od 28 do 50 procent składu osobowego.
Po siedmiu miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń młodzi policjanci są teraz w pełni przygotowani do służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Świadectwa absolwentom wręczył Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała. Jako pierwsze wręczono te z czerwonym paskiem; otrzymali je:

post. Patrycja Gładkowska   Komenda Miejska Policji w Łodzi
post. Nadzieja Łukaszewicz   Komenda Miejska Policji w Łodzi
post. Tadeusz Krukar   Komenda Miejska Policji w Toruniu
post. Damian Maculewicz   Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu.

W dalszej kolejności Komendant Szkoły wręczył świadectwa pozostałym słuchaczom.

Po wręczeniu świadectw insp. Piotr Cekała przekazał również dyplomy zwycięzcom turniejów wiedzowych. Laureaci XXXIX. edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego:

1. miejsce - post. Kamil Wilk    Komenda Miejska Policji w Łodzi
2. miejsce - post. Damian Kuna   Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim
3. miejsce - post. Damian Maculewicz   Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu.

Zwycięzcy XX. edycji Turnieju Wiedzy Prawno-Kryminalistycznej:

1. miejsce - post. Marta Świderska   Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
2. miejsce - post. Dariusz Smoliński   Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
3. miejsce - post. Agnieszka Kowalczyk   Oddział Prewencji Policji w Olsztynie.
W uroczystym zakończeniu szkolenia wziął również udział Kapelan Szkoły Policji ks.kanonik Wojciech Filimon.

Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego odbywało się nie tylko auli słupskiej Szkoły Policji, ale również w nadmorskim Unieściu, gdzie wiedzę i umiejętności zdobywało ponad 70 słuchaczy z garnizonu zachodniopomorskiego. Szkolenie prowadzili tam wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

Podobnie jak w Słupsku, ostatni dzień szkolenia słuchacze rozpoczęli od egzaminu pisemnego, który był podsumowaniem siedmiomiesięcznego szkolenia. Po sprawdzeniu wyników (zdali wszyscy), w uroczystym zakończeniu uczestniczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Maciej Marciniak, który wręczył słuchaczom świadectwa ukończenia szkolenia.
Powrót na górę strony