Aktualności

Nagrody po rywalizacji w Słupsku

Data publikacji 13.05.2023

Najlepsi policjanci z garnizonu pomorskiego, którzy w słupskiej Szkole Policji rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023 roku” zostali uhonorowani nagrodami za osiągnięcie najlepszych wyników.

Kilkudniowa rywalizacja, która odbywała się w słupskiej Szkole Policji, obejmowała zarówno sprawdzian zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Policjanci rozwiązywali testy a następnie demonstrowali swoje umiejętności na matach oraz osiach strzeleckich.

Zmagania odbywały się w czterech kategoriach: najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą; najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy; najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy oraz najlepszy technik kryminalistyczny.

W uroczystym podsumowaniu eliminacji i wręczeniu nagród najlepszym policjantom wziął udział Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Maciej Marciniak, który - w podziękowaniu za współorganizację przedsięwzięcia - otrzymał z rąk pełniącego obowiązki I-go Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Konrada Kobierskiego pamiątkowe statuetki dla kierownictwa słupskiej Szkoły Policji.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023 roku” odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 20-22 czerwca. Garnizon pomorski reprezentować będzie drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

 

Powrót na górę strony