Aktualności

Przedszkolaki i policja

Data publikacji 14.05.2023

Co robi policjant i jakie posiada przy sobie wyposażenie - takie miedzy innymi pytania zadawały przedszkolaki z jednego ze słupskich przedszkoli, do którego zawitali dziś przedstawiciele Szkoły Policji.

Z policyjną służbą mogły zapoznać się przedszkolaki ze słupskiego przedszkola miejskiego nr 12 „Niezapominajka”. Wszystkie dzieci mogły zasiąść w radiowozie, włączyć sygnały dźwiękowe a także wydawać polecenia przez megafon zainstalowany w radiowozie. Przedszkolaki bawiły się również kajdankami i policyjną tonfą.

Na pytania dotyczące bezpieczeństwa zadawane przez mł.asp. Monikę Sadurską dzieciaki odpowiadały bez wahania i co najważniejsze w sposób prawidłowy. Mowa była między innymi o tym, w których miejscach przechodzimy przez jezdnię, co oznacza światło czerwone i w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przedstawicielka Szkoły Policji omówiła również z dziećmi najważniejsze aspekty ich własnego bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony