Aktualności

Sukcesy absolwentów Szkoły Policji

Data publikacji 16.05.2023

Kilka dni po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego absolwenci słupskiej Szkoły Policji udowadniają, że bycie policjantem nie ogranicza się wyłącznie do godzin pełnienia służby. Pokazała to post. Ewelina Szafrańska z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjantka, w ubiegłym tygodniu, w czwartek ukończyła szkolenie zawodowe w słupskiej Szkole Policji. Przez siedem miesięcy zdobywała wiedzę niezbędną do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Funkcjonariuszka gorzowskiej komendy w czasie wolnym od służby zajechała drogę pijanemu kierowcy i zabrała mu kluczyki. Mężczyzna w swoim organizmie miał prawie trzy promile alkoholu., ale dzięki postawie funkcjonariuszki, jego jazda została zakończona.

Interwencja naszej absolwentki miała miejsce trzy dni po opuszczeniu murów Szkoły Policji. Nie zawahała się zareagować, bo wiedziała, że drogą w Lipkach Wielkich (powiat gorzowski) może jechać kompletnie pijany mężczyzna. Kierowca pojazdu nie mógł utrzymać prostej linii jazdy.
Kiedy tylko nadarzyła się okazja policjantka zajechała mu drogę i zabrała kluczyki a na miejsce wezwała patrol. Jej podejrzenia potwierdziły się po badaniu alkomatem. 35-letni kierowca w organizmie miał prawie trzy promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony