Aktualności

"Bezpieczeństwo i obronność" cz.2

Data publikacji 17.05.2023

Dobiegła końca IV. Ogólnopolska Olimpiada „Bezpieczeństwo i obronność” zorganizowana przez Akademię Pomorską w Słupsku przy współpracy słupskiej Szkoły Policji. Po całodniowych zmaganiach w kampusie akademickim oraz na policyjnych matach wyłoniono najlepszych uczniów i reprezentacje klas mundurowych.

Po przedpołudniowych zmaganiach w Akademii Pomorskiej druga część zmagań została rozegrana na terenie słupskiej Szkoły Policji. W sali gimnastycznej S4 wszyscy uczniowie rywalizowali ze sobą na policyjnym torze przeszkód, takim samym, jaki pokonują kandydaci do służby w Policji w ramach postępowania doborowego. Zmagania w tej konkurencji były bardzo wyczerpujące jednak uczniowie starali się dać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Późnym popołudniem w auli Akademii Pomorskiej odbyło się zakończenie Olimpiady połączone z wręczeniem pucharów i nagród. Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotr Cekała ufundował puchar i nagrodę dla najlepszego ucznia w konkurencji „Policyjny test sprawności fizycznej”. Bezkonkurencyjny w tej dyscyplinie okazał się Franciszek Kluczyński z II. Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie.

W dalszej kolejności wręczono nagrody dla najlepszych uczniów w pozostałych konkurencjach, a później - dla najlepszych reprezentacji w klasyfikacji generalnej. Nagrody - wspólnie z przedstawicielami Akademii Pomorskiej prof. Andrzejem Urbankiem i prof. Januszem Gierszewskim - wręczył Komendant Szkoły Policji insp. Piotr Cekała.

Nagrody dla najlepszych reprezentacji.

Końcowe wyniki w poszczególnych konkurencjach.

Test sprawności fizycznej - Franciszek Kluczyńśki II. LO w Koszalinie  
Test wiedzy - Agata Breza LO SMS w Bytowie  
Konkurencja strzelecka - Piotr Nosal LO w Opolu Lubelskim  
Udzielanie pierwszej pomocy - Zuzanna Kruk,
Aleksandra Olszewska,
Franciszek Kluczyński
II. LO w Koszalinie  

Klasyfikacja indywidualna.

1.miejsce - Darius Ramian  II. LO w Koszalinie
2. miejsce - Franciszek Kluczyński  II. LO w Koszalinie
3. miejsce - Aleksandra Olszewska  II. LO w Koszalinie

Klasyfikacja zespołowa.

1.miejsce -  II. LO w Koszalinie
2.miejsce -  Policyjne LO w Słupsku
3.miejsce -  LO SMS w Bytowie
Powrót na górę strony