Aktualności

Na początku policyjnej kariery

Data publikacji 19.05.2023

Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczęli w tym tygodniu szkolenie zawodowe podstawowe w słupskiej Szkole Policji. Przez prawie siedem miesięcy młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Ponad 260 nowych słuchaczy to osoby, które do Policji wstąpiły na początku maja. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W zainaugurowanej edycji szkolenia uczestniczą funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do Słupska skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Gdańsku, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród rozpoczynających szkolenie panie stanowią 19 procent składu osobowego.

Na szkoleniu słuchacze przebywać będą do 6 grudnia bieżącego roku. Przed nimi okres intensywnej nauki (1147 godzin dydaktycznych), w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Powrót na górę strony