Aktualności

Życzenia dla strażaków

Data publikacji 22.05.2023

W uroczystościach związanych ze świętem strażaków, które odbyły się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku uczestniczył Komendant Szkoły Policji. Państwowa Straż Pożarna jak i Policja funkcjonują w ramach jednego resortu - Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i organizacji społecznych. Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Krzysztofowi Trockiemu list gratulacyjny oraz okolicznościowy grawerton.

Szkoła Policji w Słupsku współpracuje w zakresie szkolenia nowych kadr - strażaków zawodowych i ochotników - ze znajdującym się w Słupsku Ośrodkiem Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej.
W poprzednich latach wykładowcy Szkoły kształcili pożarników między innymi z zakresu kierowania ruchem drogowym i obsługi wybranych aplikacji komputerowych.
Na terenie Szkoły Policji prowadzone były też ćwiczenia przeciwpożarowe w udziałem strażaków PSP.

Powrót na górę strony