Aktualności

Przesłuchania jak w FBI

Data publikacji 24.05.2023

Doskonalenie technik przesłuchań według metod amerykańskiego FBI - to jeden z kursów specjalistycznych realizowanych aktualnie w słupskiej Szkole Policji. Udział w zajęciach biorą policjanci, którzy na co dzień prowadzą przesłuchania osób.

W kursie tym uczestniczą policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w pionie kryminalnym.  Doskonalą umiejętność prowadzenia rozmów z osobami zgłaszającymi się do Policji z różnego rodzaju informacjami. Szczególny nacisk kładziony jest na przesłuchanie świadka i przesłuchanie podejrzanego.

Zajęcia na kursie prowadzone są w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Wszystkie symulacje przesłuchań odbywają się w pokoju z lustrem weneckim. Dodatkowo w pokoju są zainstalowane mikrofony i kamery, które pozwalają pozostałym uczestnikom śledzić tok przesłuchania w sąsiednim pomieszczeniu.

Idea kursu oparta jest na szkoleniach prowadzonych dla Agentów FBI w siedzibie Federalnego Biura Śledczego w Quantico. Program szkolenia został opracowany w ramach licencji udzielonej polskiej Policji przez Akademię FBI.

Powrót na górę strony