Aktualności

Przedszkolaki w policyjnej szkole

Data publikacji 26.05.2023

Strój policjanta pododdziałów zwartych, udzielanie pierwszej pomocy i własne ślady linii papilarnych - to niektóre z elementów wizyty przedszkolaków w słupskiej Szkole Policji. Najmłodsi mogli zobaczyć jak wygląda szkolenie nowych policyjnych kadr.

Dzieci z przedszkola miejskiego „Niezapominajka” mogły przymierzyć strój policjanta występującego w pododdziale zwartym; na stanowisku daktyloskopijnym każdy chętny otrzymał obraz własnych linii papilarnych dłoni. Młodzi goście mogli także zobaczyć środek policyjnego radiowozu i samodzielnie włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Dużo emocji i zabawy było podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności uciskania klatki piersiowej na specjalnych fantomach. Wielu przedszkolaków próbowało uciśnięć klatki piersiowej na fantomie niemowlaka, ponieważ - jak mówili - mają młodsze rodzeństwo i w przypadku zagrożenia chcą wiedzieć, jak będą mogli pomóc. Na zakończenie wszyscy chętni mogli w praktyce sprawdzić jak pomóc innemu dziecku, które na skutek zakrztuszenia miało problemy z oddychaniem.

Powrót na górę strony