Aktualności

Święto Straży Granicznej

Data publikacji 27.05.2023

W uroczystościach 32. rocznicy utworzenia Straży Granicznej uczestniczył przedstawiciel Szkoły Policji. Obchody zostały zorganizowane w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników COSSG, którą celebrował biskup Krzysztof Zadarko - Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji.
Piątkowe obchody odbyły się na głównym placu apelowym Ośrodka; w ich trakcie wręczono okolicznościowe wyróżnienia, odznaczenia i awanse na kolejne stopnie służbowe.
Szkołę Policji reprezentował podczas obchodów pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prezydialnego nadkom. Michał Jaśkowski.

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej i słupska Szkoła Policji funkcjonują w ramach jednego resortu - Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obie jednostki łączy porozumienie o współpracy, w ramach którego funkcjonariusze SG i policjanci szkolą się wspólnie między innymi w zakresie walki z handlem ludźmi, podrabiania pieniędzy czy taktyki i technik interwencji.

Najbliższym wspólnym przedsięwzięciem obu jednostek będzie udział wykładowców Szkoły Policji (specjalistów w zakresie obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej) w warsztatach organizowanych na początku czerwca w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Powrót na górę strony