Aktualności

Nowi ratownicy z uprawnieniami

Data publikacji 29.05.2023

Kolejna grupa funkcjonariuszy zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji egzamin na zakończenie tego kursu specjalistycznego zdało kilkunastu policjantów.

Na zajęciach umiejętności doskonalili policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym przechodzi między innymi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

W polskiej Policji jest w tej chwili ponad 5 tysięcy policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji jest w tej chwili ponad 50 policjantów i pracowników Policji z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W grupie tej jest też kilkoro osób z kwalifikacjami ratownika medycznego.

W tym roku uprawnienia do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy zdobyło w naszej Szkole już 36 policjantów. Każdy kurs specjalistyczny z tego zakresu kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Aktualnie w skład komisji egzaminacyjnej wchodzi lekarz-konsultant medycyny ratunkowej bryg. w st.spocz. Jarosław Stefaniszyn, Koordynator Ratownictwa Medycznego w Szkole Policji podkom. Aleksander Ziobro oraz jeden z wykładowców Szkoły posiadający uprawnienia ratownika medycznego.

Powrót na górę strony