Aktualności

Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

Data publikacji 31.05.2023

Kilkaset osób, uczestników i obserwatorów, wzięło udział w IV. Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy, która odbyła się w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Wykładowcy Szkoły Policji przygotowali dla uczestników jedno ze stoisk.

Udział w Olimpiadzie wzięły reprezentacje szkół i przedszkoli z miasta i powiatu słupskiego. Był to jednocześnie sprawdzian nabytej przez cały rok szkolny wiedzy i umiejętności. Każda reprezentacja uczestniczyła w pięciu konkurencjach obejmujących: resuscytację krążeniowo-oddechową; opatrywanie ran, złamań i oparzeń; układanie osób w pozycji bezpiecznej i przeciwwstrząsowej oraz udzielanie pomocy osobie z zadławieniem. W ostatecznej rywalizacji triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku.

Szkoła Policji w Słupsku zaprezentowała stoisko, na którym można było uzyskać ślady własnych linii papilarnych, przymierzyć strój policjanta pododdziału zwartego oraz zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.
Szczególnym zainteresowaniem młodych uczestników i obserwatorów imprezy cieszyły się narko- i alkogogle. Były to specjalne okulary, które odzwierciedlały postrzeganie rzeczywistości po zażyciu różnych substancji psychoaktywnych lub wypiciu różnych dawek alkoholu.

Imprezy związane z udzielaniem szeroko pojętej pierwszej pomocy są systematycznie obecne w działalności słupskiej Szkoły Policji. Kolejnym z przedsięwzięć tego rodzaju będzie konferencja naukowa poświęcona ratownictwu medycznemu oraz mistrzostwa policyjnych ratowników, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu od 5 do 7 czerwca.

 

Powrót na górę strony