Aktualności

Ratownicza rywalizacja - dzień 1

Data publikacji 05.06.2023

Najlepsi policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w Polsce rywalizują w słupskiej Szkole Policji podczas finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Patronat nad zawodami objął Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk.

Rywalizacja ratownicza została wznowiona po czteroletniej pandemicznej przerwie. Jest to już ósma edycja tej imprezy, która rozgrywana jest od 2013 roku. Policjanci z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizują ze sobą w kilku symulacjach, które przygotowane zostały na podstawie realnie przeprowadzonych interwencji.

Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w czterech sytuacjach. Całość zmagań obserwuje między innymi Koordynator Ratownictwa Medycznego Policji Małgorzata Wlaź. W roli sędziów występują policjanci z różnych jednostek Policji oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej zajmujący się na co dzień zagadnieniami ratownictwa medycznego. Sędzią Głównym jest podkom. Aleksander Ziobro - koordynator ratownictwa w słupskiej Szkole Policji.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z poszczególnych konkurencji rozgrywanych w pierwszym dniu zawodów.

Zdarzenie nr 1 - Pralnia, próba rozszerzonego samobójstwa

Zdarzenie nr 2 - Warsztat samochodowy, upadek z wysokości

Zdarzenie nr 3 - Bar, atak nożownika na policjanta

Zdarzenie nr 4 - Wypadek drogowy

Rozpoczęcie zawodów

 

 

Powrót na górę strony