Aktualności

Ratownicza rywalizacja - dzień 3

Pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji rozegrano VIII. Finał Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. O miano najlepszych ratowników w policyjnych mundurach rywalizowały ze sobą reprezentacje wszystkich garnizonów w kraju. Znane są już ostateczne wyniki.

1.miejsce   KWP Rzeszów  mł.asp. Łukasz Czudak, mł.asp. Bartosz Wojtowicz
2.miejsce  KWP Kraków  st.sierż. Dominik Cabas, post. Mateusz Kijanka
3.miejsce  KWP Gdańsk  podkom. Jan Teleżyński, sierż. Dagmara Hirsz

Nagrody pieniężne dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz puchar dla zdobywców pierwszego miejsca ufundował Komendant Główny Policji; w jego imieniu wręczył je I. Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Dariusz Augustyniak. Puchary dla zdobywców II. i III. miejsca ufundował Komendant Szkoły Policji w Słupsku, który wręczył je osobiście.

Film Podsumowanie filmowe zawodów

Pobierz plik Podsumowanie filmowe zawodów (format mp4 - rozmiar 29.53 MB)

Zawody Ratowników Policyjnych kierowane są do policjantów realizujących na co dzień zadania w służbach prewencyjnych i kryminalnych. Celem zawodów jest stałe podnoszenie i utrzymywanie wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Nie bez znaczenia jest też permanentne upowszechnianie idei oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Niezwykle ważnym elementem jest też utrzymywanie stałej aktywności w samokształceniu, wyszkolonych w ostatnich latach ponad 5 tysięcy ratowników policyjnych.

Zakończenie zawodów

Miejsce 3. - KWP Gdańsk

Miejsce 2. - KWP Kraków

Miejsce 1. - KWP Rzeszów

 

Powrót na górę strony