Aktualności

Specjaliści o próbach samobójczych dzieci i młodzieży

Data publikacji 12.06.2023

W debacie eksperckiej dotyczącej samobójstw oraz prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży uczestniczyli przedstawiciele kadry i słuchaczy Szkoły Policji. Spotkanie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

W spotkaniu udział wzięli między innymi psychologowie i pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Centrum Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży oraz Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.
Ze strony Szkoły Policji udział w szkoleniu wzięli policjanci szkolenia zawodowego aspiranckiego oraz kierownicy wybranych komórek dydaktycznych.

Spotkanie pod nazwą „Rozmowy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży” było ważne również dla policjantów, którzy w swojej codziennej służbie mogą zetknąć się w tego rodzaju problematyką - zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, kryzysów, które mogą doprowadzać do samobójstw oraz zachowań samobójczych. Szczególnie dotyczy to policjantów ogniw patrolowo-interwencyjnych czy specjalistów do spraw nieletnich.

Nagranie audio dr Marta Anna Sałapata - Uniwersytet Pomorski

Pobierz plik dr Marta Anna Sałapata - Uniwersytet Pomorski (format mp3 - rozmiar 2.03 MB)

 

Co istotne, eksperci mówili również, jak sami funkcjonariusze mogą radzić sobie ze stresem związanym na przykład z przekazaniem rodzicom informacji o śmierci samobójczej ich dziecka.
Po wykładach odbyła się debata moderowana przez specjalistów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony