Aktualności

Koordynatorzy KSIP

Data publikacji 13.06.2023

Koordynatorzy w zakresie nadzoru nad wprowadzaniem danych do KSIP ze wszystkich garnizonów oraz jednostek centralnych uczestniczą w warsztatach szkoleniowych, które odbywają się w słupskiej Szkole Policji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji.

W trakcie kilku dni warsztatów uczestnicy omawiają między innymi zmiany wprowadzone w ostatnim czasie w bazach danych Krajowego Systemu Informatycznego Policji (KSIP). Omawiane są także korekty, które wpływają na dane statystyczne a także zagadnienia dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Jednym z tematów poruszanych w czasie warsztatów są również zmiany, które weszły  7 marca 2023 roku w największej europejskiej bazie danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen. System ten określany jest skrótem „SIS recast”.
Jedną z nowych funkcjonalności tego systemu jest możliwość identyfikacji obywateli państw trzecich, którzy w Unii Europejskiej przebywają nielegalnie i otrzymali decyzję nakazującą im powrót do kraju pochodzenia.

W warsztatach z ramienia organizatorów uczestniczy insp. Marek Boroń - Zastępca Dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji. Zajęcia zakończą się w czwartkowe przedpołudnie.


Powrót na górę strony