Aktualności

Dzieci i młodzież w Szkole Polcji

Data publikacji 20.06.2023

Strój policjanta pododdziałów zwartych, udzielanie pierwszej pomocy i własne ślady linii papilarnych - to niektóre z punktów pobytu w Szkole Policji dzieci i młodzieży ze słupskich placówek oświatowych: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 6 0raz Przedszkola Miejskiego „Niezapominajka”.

Każde z dzieci mogło przymierzyć strój policjanta występującego w pododdziale zwartym, na stanowisku daktyloskopijnym każdy chętny otrzymał obraz własnych linii papilarnych dłoni.
Dużo emocji i zabawy było podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu do fantomów, dzieci i młodzież uciskając klatkę piersiową obserwowały swoje wyniki.
W zgodnej opinii dzieci czas spędzony w Szkole Policji pozwolił zobaczyć policyjną służbę z zupełnie z innej strony. Policyjna dewiza „Pomagamy i chronimy” ma teraz dla młodych ludzi bardzo konkretny obraz.

Powrót na górę strony