Aktualności

Kongres nauk o bezpieczeństwie

Data publikacji 22.06.2023

Przedstawiciele Szkoły Policji wspólnie z czołowymi specjalistami z różnych dziedzin bezpieczeństwa wzięli udział w kongresie „Paradygmaty - Przedmiot poznania - Subdyscypliny w naukach o bezpieczeństwie”. Całość została zorganizowana przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

W trakcie kongresu mówiono między innymi o aktualnym stanie i perspektywach rozwoju polskich nauk o bezpieczeństwie. Nad tym zagadnieniem dyskutowali przedstawiciele wielu ośrodków akademickich.
Tematami, które zwróciły szczególną uwagę, były kwestie bezpieczeństwa w kontekście wojny na Ukrainie oraz elementy ratownictwa występujące w naukach o bezpieczeństwie.

Kongres był także okazją do zaakcentowania jubileuszu 15-lecia funkcjonowania w Uniwersytecie Pomorskim Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania. Komendant Szkoły Policji insp. Piotr Cekała odebrał okolicznościowy, numerowany medal wybity właśnie z tej okazji.
Jednym z elementów Kongresu był również piknik naukowy, podczas którego prezentowane były stoiska służb mundurowych, w tym Szkoły Policji i Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Powrót na górę strony